Czy kamera samochodowa, która nie przekracza 200 zł będzie dobrze działać? Czy mogę kupić tani wideorejestrator? Jeżeli nurtują Cię te pytania, dziś postaramy się odpowiedzieć, czy można kupić niedrogi sprzęt, który jednocześnie będzie spełniał wszystkie swoje funkcje. Mamy nadzieje, że pomoże Ci to podjąć właściwą decyzję podczas zakupów.

Dobra kamera samochodowa do 200 zł – co warto wiedzieć?

Kamerkę samochodową przeważnie kupujemy po to, żeby mieć niepodważalny dowód swojej niewinności. Można wtedy posłużyć się nagraniem w sądzie czy w towarzystwie ubezpieczeniowym. Aby odpowiedzieć sobie na pytanie zadane w tytule artykułu, trzeba najpierw uświadomić sobie, że nie tylko kamerka odpowiada za dobrą jakość nagrań. Wiele czynników ma tutaj znaczenie: widoczność na drodze, oświetlenie, odpowiednie zamontowanie kamery, czy nawet czystość przedniej szyby.

Dobre parametry wideorejestratora wpłyną oczywiście na jakość obrazu, jednocześnie zwiększą szansę na nagranie wysokiej jakości. Dlatego, jeżeli potrzebujesz kamery samochodowej do rejestrowania głównie nocnych podróży, warto przed zakupem poczytać o parametrach. Nie wszystkie kamery do 200 zł będą w stanie poradzić sobie w takich warunkach, więc aby uniknąć rozczarowań, opiszemy niżej na co zwrócić uwagę.

Kamera do 200 zł – jakie parametry może posiadać

 • złącze – większość kamer samochodowych w tym przedziale cenowym ma wyjścia USB lub mini USB, chociaż ostatnio coraz więcej pojawia się modeli o wyjściu micro USB czy nawet HDMI.
 • rozdzielczość – to absolutnie najważniejsza kwestia, na którą trzeba zwrócić uwagę przed zakupem. W tej cenie możesz już spokojnie spodziewać się nagrywania w rozdzielczości 1280 x 720, 1920 x 1080. Jest to absolutne minimum, jeżeli chcemy aby na nagraniu można było dostrzec ważne aspekty.
 • przekątna ekranu – mniej więcej można się spodziewać rozmiarów ekranu od 2 do 2,4 cala, a w ekstremalnych przypadkach możesz trafić na sprzęt w tej cenie z 3 calowym ekranem.
 • GPS – niestety niewiele kamer do 200 zł posiada GPS. Ta funkcja wiąże się z dodatkowym kosztem.
 • rodzaj wyświetlacza – obecnie, zdecydowanie większość kamer ma wyświetlacz LCD.
 • karta pamięci – microSD, przeważnie rozmiar do 32GB.
 • zasilanie – kamery do 200 zł najczęściej zasilane są z baterii lub akumulatora.
 • obiektyw – błędnie uważa się, że im większy kąt widzenia kamery tym lepiej. Rozwiejemy te wątpliwości, gdyż wystarczy rejestrator z kątem widzenia 120 stopni, maksymalnie 140.

Tani wideorejestrator – na jakie funkcje można liczyć?

Dziś, nawet niedroga kamera może posiadać wiele funkcji, które będą wpływały na jakość obrazu i jej wygodę użytkowania. Nie wszystkie są przydatne, dlatego czasem nie warto dopłacać do ustawień, z których nie będziemy korzystać. W przedziale cenowym 100 – 200 zł można spodziewać się przydatnych funkcji, takich jak:

 • czujnik ruchu – w momencie kiedy kamera wykryje ruch w obiektywie, czujnik rozpoczyna nagrywanie. Dzięki temu, rejestrując samochód na parkingu nie musimy obawiać się o kilkugodzinne nagrywanie pustej przestrzeni.
 • czujnik wstrząsów (G sensor) – wywołany wskutek kolizji lub gwałtownego hamowania wstrząs powoduje, że kamera z tym czujnikiem chroni nagranie przed nadpisaniem i zachowuje je trwale w pamięci urządzenia.
 • tryb parkingowy – wprowadza kamerę w tryb czuwania, a rejestrowanie rozpoczyna w momencie, kiedy G-sensor wykryje ruch. Te dwa tryby bardzo dobrze ze sobą współpracują.
 • nagrywanie w pętli – przeważnie wszystkie kamery samochodowe mają to istotne ustawienie, aby nie musieć regularnie czyścić pamięci naszego urządzenia. W momencie kiedy skończy się miejsce – kamera nadpisuje najstarsze nagrania.

Jaki wideorejestrator do 200 zł?

Poniższe zestawienie skupia się na analizie wyżej opisanych parametrów, jak również charakterystycznych funkcji przydatnych w trakcie jazdy. Cena poniższych produktów nie przekracza 200 zł.

1. Kamera samochodowa WDR Smartcams CDR-225

Ten model firmy SmartCams nagrywa obraz Full HD, jak również posiada bardzo szeroki obiektyw – 170 stopni, (chociaż spokojnie wystarczyłby obiektyw 120 stopni, jednak w tym przypadku nie dopłacamy więcej za ten parametr, więc czemu nie skorzystać) Kamerka posiada również 3 calowy ekran.

Rzadką funkcją, w przypadku kamer w tej cenie, jest możliwość robienia zdjęć, natomiast ten model posiada takie ustawienie. Pozwala na nagrywanie dobrej jakości obrazu w nocy, a co najlepsze – posiada również kamerę tylną, więc rejestruje zarówno przód pojazdu, jak i tył. Maksymalnie można korzystać z karty pamięci 32GB, ma wbudowany głośnik i mikrofon oraz tryb nagrywania w pętli. Posiada również dobrą optykę, dzięki czemu bez użycia diod pozwala na wysokiej jakości nagrania nocne. Produkt kosztuje ok 179,99.

2. Kamerka samochodowa JSE CDR-226

To urządzenie będzie nagrywało w jakości Full HD, posiada szerokokątną kamerę 170 stopni, redukcję wstrząsów oraz aparat. Tu z kolei nagrania nocne powstają przy użyciu diod podczerwieni. Nagrywanie odbywa się w pętli, a dodatkowo mamy możliwość nagrywania przodu i tyłu pojazdu, dzięki funkcjonalnej kamerze cofania. Jakość, jak najbardziej adekwatna do ceny, która wynosi 189,99.

3. Kamera Samochodowa Smartcams X200

Dla porównania, przedstawiamy wariant kosztujący nieco ponad 100 zł. W tej cenie możemy liczyć na nagrywanie w jakości Full HD, za pomocą szerokokątnego obiektywu 155 stopni. Do tego, diody LED ułatwiają nagrywanie w nocy, a 3mpx aparat pozwala uwiecznić interesujący nas fragment trasy. W tym modelu X200 niestety nie mamy możliwości wyrywania wstrząsów, ani kamery cofania. Rejestrator również nie przechodzi w tryb uśpienia podczas postoju.

Podsumowanie

Jak wynika z powyższego artykułu, można kupić naprawdę tani sprzęt, który będzie posiadał najbardziej podstawowe funkcje. Powyższe trzy modele wideorejestratorów można kupić w sklepie internetowym SmartCams – kamery samochodowe. Ten wydatek nie nadszarpnie naszego budżetu, a pozwoli na komfortową jazdę.

źródło zdjęcia: freepik.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here