Począwszy od 2006 roku w ofercie marki Ford, czyli amerykańskiego koncernu motoryzacyjnego Ford Motor Company, znajduje się samochód sportowo-użytkowy Ford Edge. To bliźniacza wersja luksusowego samochodu Lincoln MKX. Już na pierwszy rzut oka wyróżnia się na tle konkurencji. Czym? Jaki jest nowy Ford Edge?

Co to za samochód?

W 2006 roku podczas targów motoryzacyjnych mających miejsce w Detroit w Stanach Zjednoczonych pojawiła się pierwsza generacja Forda Edge w ofercie koncernu Ford. Model ten zbudowany został na bazie płyty podłogowej modelu Fusion, produkowanego na rynek amerykański. Ten nowoczesny SUV już w 2010 roku, czyli 4 lata po wprowadzeniu go na rynek, przeszedł facelifting.

W 2014 roku z kolei pojawiła się druga generacja samochodu Ford Edge, a w 2016 trafiła ona na rynki europejskie. W niemal niezmienionej formie nowy Ford Edge drugiej generacji oferowany jest na całym świecie. Jego bazą jest płyta podłogowa Forda Mondeo IV generacji. Ford Edge dostępny jest w wersji usportowionej Sport oraz bardzo luksusowej wersji Vignale.

Systemy Forda Edge

Na uwagę w przypadku modelu nowego Forda Edge zasługują liczne innowacje technologiczne, które zostały w nim zastosowane. Bez wątpienia zostały one stworzone specjalnie z myślą o bezpieczeństwie i maksymalnym wsparciu kierowcy. To między innymi system Pre-Collision Assist, który wykrywa wolno poruszający się lub nieruchomy obiekt, np. pieszego, i wyświetla automatycznie widoczne dla kierowcy ostrzeżenie. Włącza przy tym sygnał ostrzegawczy akustyczny, a jeśli kierowca nie zareaguje na takie ostrzeżenia, system sam zahamuje, aby uniknąć kolizji.

Prócz tego nowy Ford Edge ma liczne poduszki powietrzne, zarówno czołowe dla kierowcy i pasażera, jak i poduszki boczne, poduszki chroniące kolana oraz boczne kurtyny powietrzne. Samochód ten ma system stabilizacji toru jazdy przyczepy, nazwany Trailer Sway Control, wykrywający wychylenie przyczepy i dostosowujący prędkość jazdy do takich sytuacji. Dlatego w razie potrzeby kierowcy o wiele łatwiej będzie przywrócić stabilność ciągniętej przyczepy.

https://www.autoplaza.com.pl/pl/samochody-nowe/nowy-ford-edge.html

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here