Koniec roku tradycyjnie jest czasem dużych obniżek cen w salonach samochodowych. Dla kierowców listopad i grudzień to miesiące, w których wymarzony model auta można nabyć o kilkanaście, a nieraz nawet kilkadziesiąt procent taniej. Nic dziwnego, że wielu klientów korzysta z okazji, jaką stanowią wyprzedaże rocznika. Nie inaczej będzie w 2019 – tegoroczne oferty dealerów prezentują się wyjątkowo interesująco. Tradycyjnie w atrakcyjnych obniżkach przoduje Mercedes – sprawdź najciekawsze z nich i poznaj wszystkie zalety samochodu z wyprzedaży.

Promocje u dealerów mogą być podyktowane nie tylko zbliżającym się nowym rokiem. Bardzo często dystrybutorzy organizują tego typu akcje w innych okresach, np. ze względu na wprowadzenie do sprzedaży kolejnej generacji danego modelu. W takim przypadku, za znacznie niższą kwotę możesz kupić auto fabrycznie nowe, w pełni dopracowane pod względem technicznym. Nierzadko w ramach promocji otrzymasz także pełną gwarancję serwisową lub akcesoria, za które w ciągu roku musiałbyś dodatkowo zapłacić.

Wyprzedaż rocznika 2019 – najważniejsze korzyści

Oszczędności rzędu kilkunastu lub nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych (w przypadku marek premium) to z pewnością najważniejszy, ale niejedyny powód, dla którego klienci wyczekują obniżek cen w salonach. Dealerzy kuszą nie tylko dużymi upustami, ale również dodatkowymi opcjami wyposażenia w standardzie.

Niektórzy nie do końca zdają sobie sprawę z tego, że auto nabyte w listopadzie lub grudniu niemal natychmiast staje się o rok starsze (samochód kupiony w końcu 2019 w styczniu 2020 formalnie będzie już zeszłorocznym pojazdem). Warto jednak zwracać uwagę przede wszystkim na korzyści. Tych jest znacznie więcej. Najważniejsze z nich to m.in.:

  • znaczna oszczędność na cenie zakupu (często nawet do 30%),
  • duża zdolność negocjowania ostatecznej kwoty,
  • różne możliwości finansowania,
  • bogate wyposażenie w standardzie,
  • pewność zakupu aut dopracowanych technologicznie i konstrukcyjnie,
  • atrakcyjne warunki serwisu i gwarancji,
  • bogata gama dodatkowych akcesoriów gratis lub za niższą opłatą (koła zimowe, fotelik dziecięcy, bagażnik na rower itp.),
  • dodatkowe pakiety ubezpieczeń i przeglądów,
  • dostępność większości pojazdów „od ręki”.

Końcówka rocznika 2019 – postaw na klasę premium

Od kilku lat na promocjach najwięcej mogą skorzystać klienci decydujący się na kupno najbardziej luksusowych samochodów. Segment premium to najdroższe auta, jednak właśnie tutaj koniec roku stanowi okazję do tego, by zaoszczędzić najwięcej – nierzadko nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Doskonałym przykładem jest kumulacja rocznika 2019 w salonach marki Mercedes-Benz. Niemiecki producent kusi obniżkami na wszystkie najpopularniejsze auta wyprodukowane w 2019 r. Dużo taniej kupisz m.in. nową kompaktową Klasę A, luksusową Klasę S, czy któregoś z cieszących się dużą popularnością SUV-ów: GLA, GLC lub GLE. O szczegóły promocji pytaj bezpośrednio w salonach i u sprzedawców w trakcie jazdy testowej.

Czy koniec roku to dobry moment na zakup samochodu?

Oczywiście, że tak! Listopad i grudzień to dobry czas nie tylko na tańszy zakup, ale także (albo przede wszystkim), na negocjowanie z dealerami. Ich efektem może być kompleksowe doposażenie pojazdu albo dostęp do usług serwisowych za znacznie niższą cenę lub całkowicie gratis. Sprawdź propozycje Duda-Cars – autoryzowanego dystrybutora marki Mercedes-Benz i przekonaj się, jak wiele zyskasz, wybierając fabrycznie nowy, luksusowy samochód z promocyjnej oferty. Umów się na jazdę próbną już dziś, by nie przegapić najlepszych okazji.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here