Obecnie coraz częściej osoby decydują się na wynajem samochodów z wypożyczalni. Jest to korzystne rozwiązanie zarówno dla klientów indywidualnych, jak i firm. Poza tym w wypożyczalni znajdziemy wiele marek oraz modeli aut, które są dopasowane do potrzeb każdego klienta – od typowo miejskich pojazdów, SUV-ów do samochodów sportowych oraz klasy premium. Z pewnością zastanawiałeś się, jak działa wypożyczalnia samochodów. Dlatego w poniższym artykule przedstawimy kilka wskazówek, które ułatwią Ci wynajem samochodu.

Kto może wynająć samochód?

Samochód z wypożyczalni może wynająć oczywiście tylko osoba pełnoletnia, która posiada ważne prawo jazdy, a także dokument tożsamości, bez których nie będzie możliwy wynajem. W wielu wypożyczalniach istnieje wymóg, który mówi o tym, że osoba musi mieć ukończony 21. rok życia, a czasem niekiedy 24. rok życia oraz minimum roczne doświadczenie. Dlatego przed wynajmem samochodu warto dokładnie zapoznać się z regulaminem danej wypożyczalni, gdzie chcemy wypożyczyć pojazd.

W przypadku wynajmu samochodu na firmę musimy również posiadać wymagane dokumenty jak zaświadczenie o prowadzeniu działalności gospodarczej, REGON, NIP czy KRS.

Sprawdź również, jaka jest forma płatności w danej wypożyczalni. Najczęściej jest to płatność za pomocą karty kredytowej – zapłacimy nią za wynajem oraz pobrana zostanie kaucja zwrotna.

Zalety wynajmu samochodu z wypożyczalni

Do jednych z najważniejszych zalet związanych z wynajmem samochodów z wypożyczalni jest:

  • bogata oferta usług,
  • wynajem samochodu na dowolny okres,
  • wynajem samochodu na specjalne okazje oraz uroczystości
  • brak zbędnych formalności,
  • pełen pakiet ubezpieczeniowy,
  • regularne serwisowanie pojazdu oraz przeglądy techniczne,
  • możliwość odbioru i zwrotu samochodu ze wcześniej wyznaczonego miejsca,
  • bogata flota samochodów różnych marek oraz modeli.

Podczas wynajmu warto sprawdzić, czy w danej firmie nie obowiązuje nas kaucja zwrotna oraz limit kilometrów. Limit określany jest przy wypożyczeniu pojazdu.

Rodzaje wynajmu aut

Wypożyczalnie umożliwiają zazwyczaj wynajem krótkoterminowy (do miesiąca), średnioterminowy (od miesiąca do 24 miesięcy), a także długoterminowy (zazwyczaj do 5 lat). Oprócz tego możesz wynająć samochód na specjalne okazje oraz uroczystości jak ślub, wesele, bankiety, spotkania biznesowe, urodziny czy rocznice.

W jaki sposób wynająć samochód?

Wynająć samochód z wypożyczalni możemy osobiście oraz telefonicznie. Jednak coraz częściej firmy umożliwiają dokonanie rezerwacji za pomocą swojej strony internetowej oraz formularza kontaktowego. To świetne rozwiązanie dla osób, które cenią sobie wygodę.

We flocie wypożyczalni znajdziesz praktycznie każdy rodzaj samochodu – od miejskich, luksusowych po sportowe oraz SUV-y, dlatego z pewnością znajdziesz coś dla siebie. Wypożyczalnia samochodów umożliwia wybór różnych modeli, gdzie jesteśmy przekonani, że docenisz sportowy charakter samochodu. Co więcej, systemy oraz pakiety ułatwiają jazdę i bezpieczeństwo. Dlatego wypożyczalnia samochodów BMW jest właśnie dla Ciebie.

źródło zdjęcia: freepik.com