Każdy kierowca wie doskonale, że nowe auto to najlepsze rozwiązanie. Zdarzają się jednak takie sytuacje, kiedy jedyną możliwą opcją jest auto używane. Zakup używanego samochodu od nieznanego sprzedawcy to jednak spore ryzyko, a podczas oględzin trzeba sprawdzić praktycznie wszystko! Nawet jeśli będzie z nami mechanik, to nie wszystkie usterki da się wykryć od razu.

Czasem samochód wygląda dobrze i wydaje się sprawny, a jednak zakup okazuje się nieopłacalny. Jak uniknąć stresu i rozczarowania? Używane Volvo z gwarancją to opcja doskonała!

Używane auto z gwarancją? Tak, to możliwe, ale…

Gwarancja na samochód używany daje poczucie bezpieczeństwa i wzbudza większe zaufanie. Uznajemy to zatem za dobre rozwiązanie, gdyż wychodzimy z założenia, że każda gwarancja chroni nasze interesy i zmniejsza ryzyko straty. Tak jest, ale… Używane auto z gwarancją bez wątpienia jest opcją ciekawą, ale czy na pewno korzystną i zawsze idealną? Wszystko zależy od warunków umowy, więc czasem zakup wciąż jest bardzo ryzykowny. Jak to możliwe? Dlaczego tak się dzieje? Przecież po to jest gwarancja, żeby chronić i stanowić zabezpieczenie!

 

Warto jednak pamiętać, że tzw. gwarancja na samochody używane, którą oferują nam podmioty prywatne, nie jest typową gwarancją, jaką znamy. Jest to gwarancja tylko w teorii, która niby nas chroni, niby stwarza takie pozory… Owa gwarancja jest po prostu rozszerzoną polisą ubezpieczeniową, a ubezpieczyciel zawsze się chroni odpowiednią umową! W pewnym stopniu polisa zabezpiecza oczywiście nasze interesy przez okres kilku pierwszych miesięcy, ale zwykle obejmuje tylko wybrane naprawy i usterki… Wszystko zależy od warunków polisy i zapisów umowy, lecz zdarzają się takie sytuacje, że niedługo po zakupie auto wymaga naprawy, a my mimo ważnej gwarancji część kosztów pokrywamy sami. Bezpłatne naprawy usterek określonych w umowie, mogą być bowiem objęte limitem, a koszty naprawy mogą być ograniczone. Jeśli w trakcie naprawy limit zostanie przekroczony, musimy pokryć różnicę w cenie, opróżniając skarbonkę i kieszenie… Prawda, że czar prysł i już nie jest tak bajecznie? Słaba ta gwarancja i kiepskie zabezpieczenie. Czy jest inne wyjście? Czy możemy liczyć na lepsze propozycje? Oczywiście! Zdecydowanie lepiej wybrać używane Volvo z gwarancją serwisową!

Używane Volvo z gwarancją serwisową

Jeśli obawiasz się ryzyka i rozczarowania, to nie trać czasu – idź do salonu Volvo od razu! Używane Volvo to gwarancja bezpieczeństwa i zmniejszenie ryzyka do zera. Ponieważ salon Volvo to podmiot bezpieczny i sprawdzony, mamy całkowitą pewność, że wybrany przez nas model jest sprawny technicznie i zabezpieczony. Marka słynie bowiem z tego, że na pierwszym miejscu stawia jakość i bezpieczeństwo. Potwierdzają to m.in. niezależne rankingi i testy zderzeniowe, z których jasno wynika, że Volvo zawsze jest dobrym wyborem, zarówno używane, jak i nowe. Wybierając używane Volvo z gwarancją, możemy sprawdzić auto, odbyć jazdę testową i zweryfikować stan techniczny pojazdu. Możemy udać się do serwisu ASO Volvo lub do innego wybranego warsztatu samochodowego w celu dokonania przeglądu, gdzie na etapie weryfikacji komputerowej, otrzymamy możliwość wglądu do raportu VIN. W raporcie VIN znajdziemy takie informacje jak m.in. dane techniczne i wyposażenie fabryczne, informacje o ewentualnych stłuczkach, kolizjach i szkodach, historię pojazdu uporządkowaną chronologicznie, bazę samochodów kradzionych czy informacje o wezwaniach serwisowych.

 

Używane Volvo objęte jest również gwarancją serwisową, która jest dla nas realną, bardzo korzystną polisą ochronną. Gwarancja serwisowa na używane Volvo może przybierać formę dowolną, lecz najczęściej w przypadku awarii i usterki jesteśmy kierowani do serwisu ASO marki, gdzie wyszkoleni mechanicy dokładnie obejrzą auto i usuną problem w ramach gwarancji. Używane Volvo z gwarancją serwisową jest znacznie lepszą opcją niż używane auto z rozszerzoną polisą ubezpieczeniową.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here